Як провести IT-аудит належним чином?

USEFUL TIPS

By Гліб Пахаренко on Tue Aug 04 2020

IT аудит - не проста тема. Розглянемо 2 основних питання:

  • Як можна виміряти показники IT аудиту?
  • Як довести цінність ІТ-аудиту для бізнесу?

Існує багато випадків, коли акціонери, рада директорів і ТОП-менеджмент не вірить в цінність аудиту і не вкладають ресурси в аудиторські завдання. По правді кажучи, лише через тривалий проміжок часу бізнес може звикнути до аудиту і трохи почне розуміти його переваги. Але ви можете прискорити цей процес, використовуючи набір наших "стероїдів" для ІТ-аудиту.

Визначайте належний тип аудиту

Для акціонерів і ради директорів найбільшою цінністю буде надання зовнішнього і внутрішнього ІТ-аудиту. Вам дуже пощастило, якщо аудит проводився в різних сферах з найперших років існування компанії. Якщо ні, то рада директорів і акціонери мають знайти справжні ризики/проблеми в бізнесі, які можуть бути виявлені під час аудиту. Також, ключові показники ефективності/бонуси TOП-менеджменту мають бути пов'язані з результатами аудиту.

Не варто недооцінювати важливість самоаудиту

Внутрішній і зовнішній аудити забезпечують найвищі гарантії. Але, вони ніколи не зможуть підняти рівень обізнаності щодо ІТ-ризиків так, як самоаудит. Стандарт COSO описує нам 3 напрямки контролю:

  • Лінійні бізнес-одиниці
  • Ризики, інформаційна безпека, якість, фінансовий контроль і т. д. 
  • Внутрішній аудит.

Найважливіший напрямок - перший, оскільки керівники підрозділів несуть головну відповідальність за здійснення контролю та усунення ризиків. В ISO 27001 говориться про те, що без гарної програми обізнаності, ви не можете сподіватись на якісну систему управління. Самоаудит викликає розуміння лінійних менеджерів і фокусує їх на виявленні та вирішенні проблем, якими в інших випадках нехтують. Самоаудити також зменшують час, зусилля та ціноутворення на внутрішній та зовнішній аудит, тому вдвічі мудріше їх проводити.

Слідкуйте за стандартами

ІТ-аудит може бути успішним у довгостроковій перспективі лише, якщо він буде відповідати найкращими практиками своєї індустрії. Одна помилка у звіті може знищити всю довіру до аудиту на багато років. Ви не можете прийняти такі ризики. Забезпечення достовірності і ефективності аудиту може бути досягнуто за такими стандартами:

  • Information Technology Assurance Framework (ITAF) від ISACA (лідер ІТ-аудиту)
  • International Professional Practices Framework (IPPF) від Інституту внутрішніх аудиторів (IIA)
  • Програми аудиту ISACA
  • Global Technology Audit Guides (GTAGs) від Інституту внутрішніх аудиторів (IIA).

Особливо ці публікації допоможуть, якщо ви збираєтесь створити підрозділ аудиту, встановити критерії аудиту, залучити зовнішніх експертів, написати звіт або виконати рекомендації.

Сподіваємось, ви побачили наскільки аудит важливий і зрозуміли, що його слід належно налаштувати. Наша команда професіоналів може допомогти вам в будь-якому типі ІТ-аудиту так само, як і налаштувати функцію внутрішнього аудиту. Зв'яжіться з нашим відділом продажів, щоб дізнатись більше і обговорити деталі потенційного проекту.

By Гліб Пахаренко on Tue Aug 04 2020

Featured Articles

This website uses cookies to give you the best experience. Terms & Conditions